1.2.3. Aylarda Bebek Gelişimi

Kategori: Bebek Gelişimi
245 Görüntüleme 0 Yorum
1.2.3. Aylarda Bebek Gelişimi
Oy Ver

İlk Üç Ay Bebek Gelişimi

İlk Üç Ay Bebek Gelişimi

Bebeğin hayata ilk haykırışının ardından, eğer herhangi bir sağlık problemi yoksa, yuvasında yeni hayatına başlar. Önceleri zamanının büyük bir çoğunluğu uyuyarak geçirir. Özellikle ilk 15-20 gün karnı doyuyor ve diğer ihtiyaçları da karşılanıyorsa neredeyse sadece beslenmek için uyanır. İlk 20 günden sonra ufak tefek hareketlenmeler başlar. Tabi bu zamanlarda annelere zor günler bekliyor.

1. Ay Bebek Gelişimi
ilk ay bebekler sindirim sistemleri şekeri henüz parçalayamadığından, ilk 20 gün gaz sancısı çekmezler. Yirminci günden itibaren sindirim sisteminde parçalanmaya başlayan şeker, gazlara neden olur. Gazın verdiği sıkıntı ve sancı ile bebeklerde ani ağlamalar, bacakları karına doğru çekerek ıkınmalar bu dönemde başlar. Şayet gazı kolay tolere edebilir bir bebeğiniz varsa, epey şanslısınız demektir. Ama yok gaz sancısı bir türlü geçmek bilmiyorsa, muhtemelen önümüzdeki birkaç ayet sizi uykusuz geceler bekliyor.

2. Ay Bebek Gelişimi
Ikinci aydan itibaren; uyku ,uyanıklık ve beslenme süreleri daha belirginleşir. Gece uykuları biraz daha uzayarak anne ve babaya dinleme fırsatı verir. Uyanık kaldığı süre uzamaya başlar ve bu sürede etrafında olup biteni incelemeye başlar. Ani hareketlenmelerin olduğu bir dönemdir ve birden bire olduğu yerden hareket ederek düşebilme ihtimaline karşı dikkatli olunmalıdır .

3. Ay Bebek Gelişimi
Üçüncü ay artık bebeğinizin biblo güzelliğinin ortaya çıkma zamanıdır. Birbirinizi epey tanımış olmanın verdiği rahatlıkla, günün hangi saatinde ne yapmanız gerektiğine dair bir plan ve bir görüşünüz vardır. Alt dişlerin çıkma serüveni yavaş yavaş başlayacağından, ağız sulanmaları bu dönemde başlar. Artık karakteri oluşmaya başlayan bebeğiniz, ben buradayım, tavırları sergilemeye başlar. İlgi ve oyun İster. Siz konuşurken dinler, kocaman güler, elleriyle oynamaktan çok hoşlanır. Cisimleri daha uzun süre tutabilir.

Diğer Aylardaki Bebek Gelişimlerini Aşağıdaki Konularımızda Bulabilirsiniz.

4.5.6. Aylarda Bebek Gelişimi
7.8.9. Aylarda Bebek Gelişimi
10.11.12. Aylarda Bebek Gelişimi


Bu Yazıyı Paylaş!Whatsapp