Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı

Kategori: Bebek Giyim
317 Görüntüleme 0 Yorum
Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı
Oy Ver

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı   Sizilere Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı konumuzdan biraz bir şeyler bahsedelim dedik. Bebek cildi hassas olduğundan kıyafetlerin yıkanması da ayrı bir özen gerektirir. Tüm kıyafetlerde olduğu gibi, bebek kıyafetlerinde de üzerindeki yıkama talimatı uygulanmalıdır.

Özellikle bebekliğin ilk altı ayında kıyafetler mümkünse 90- 95 derecede yıkanmalıdır. Ancak giysinin üretim durumuna göre 90 derece veya üzerinde yıkanmaya uygun değilse en az 60 derecede yıkanmalıdır.

Evimizde bebek kıyafetleri diğer aile bireylerinin kıyafetlerinden ayrı olarak yıkanmalı ve kokusuz alerji yapmayan bebek ve çocuklar için üretilmiş olan deterjanlar kullanılmalıdır. Yıkama suyunun içeriğindeki kirece bağlı olarak, çok sertleşen kıyafetler için alerji yapmayan yumuşatıcılar kullanılabilir.
Uygun şekillerde yıkanan bebek kıyafetleri açık havada ve mümkünse güneşi görerek kurutulmalıdır. Güneş, nem ve küf oluşumunu engellediğinden sağlıklı bir koruma sağlayacaktır.

Yıkanıp kurutulan bebek kıyafetleri yüksek ısıda buharla ütülenmelidir. Bu sayede üzerinde zararlı organizmaların canlı kalma ihtimali en aza düşecektir. Marketlerde satılan pek çok deterjan ve yumuşatıcı, lekeleri çok iyi temizleyip yumuşatsalar bile bebekler için uygun olmayabilirler. Bu nedenle özellikle büyük marketlerden ,bebeğe uygun deterjan seçimleri yapılmalı, bunun için bebek ürünlerinin satıldığı reyonlara bakılması uygun olacaktır. Çünkü bebek detarjanları genellikle deterjan bölümünde değil bebek malzemelerinin bulunduğu bölümde satılmaktadır.

Benzer Konular


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş!Whatsapp