Bebeklerde Kıyafet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kategori: Bebek Giyim
231 Görüntüleme 0 Yorum
Bebeklerde Kıyafet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Oy Ver

Bebeklerde Kıyafet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Çoğu yeni anne baba bebeklerine kıyafet alırken biraz fazla heyecanlanır. Bu nedenle kimi zaman bebeğin asla giymeyeceği ya da giyemeyeceği kıyafetler alınır. Bebeğinize kıyafet alırken unutmamanız ve dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Öncelikle o bir bebek, büyüyecek, hem de büyük bir hızla, aynı boyutta onlarca kıyafet almanızın bir anlamı yok çünkü yarısını giydikten sonra büyüdüğü için küçük gelecekler. Eğer çok almak istediğiniz birkaç kıyafet varsa bazılarının daha büyük bedenlerini alın bu sayede ileride bu kıyafeti rahatlıkla giyebilir. Başka bir önemli nokta ise onun kıyafet tarzı. Bir bebeğin şık görünmesi gerekmez, bebekler çok aktif ve rahatlıkla incinebilen ciltlere sahiptirler bu yüzden de bebeğinize eşofman ya da pijama tarzı kıyafetler almalısınız. Bu sayede kendisine zarar vermeden rahatlıkla ortalıkta dolanıp hareket edebilir. Bir bebeğe alınmış bir kot pantolon örnek olarak tamamen işlevsiz ve gerçeği söylemek gerekirse paranın çöpe atılışıdır.

Bebek kıyafeti alırken nelere dikkat edilmeli?

Bebek kıyafetlerini seçmek-almak çok keyif vericidir. Ancak kıyafetlerin sevimli görüntülerinin altında değerli yavrularımız için bazı tehlikeler yatıyor olabilir. Bu yüzden bebek kıyafeti alırken görüntüsünden önce dikkat edilmesi gereken başka püf noktaları vardır.

Öncelikle bebeğimize alacağımız giysilerin yüzde yüz pamuklu olmasına özen göstermeliyiz. Son yillarda revaçta olan bambu da pamuk kadar güvenilir bir malzemedir. Pamuklu ya da bambu oluşunun yanında, yumuşak olmalı ve sert dikişleri olmamalıdır. Cildini tahriş edecek ayrıntılar bulunmamalıdır. Aynı zamanda çok sıkı olup bebeğin kan ve solunum dolaşımını engellememelidir. Hareket halindeyken vücudundaki hareketleri kısıtlamamalıdır.

Bebek giysilerinde dikkat edilecek bir diğer ayrıntı da düğme, boncuk gibi aksesuarlardır. Bunlar hem bebeğin hassas tenine baskı uygulayabilir, hem de bebeğin kopartarak ağzına atma ihtimali her zaman olacağından mümkünse çıtpıtlı kıyafetler tercih edilmelidir.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte bebek kıyafetleri antialerjik olarak üretilmeye başlandı. Antialerjik giysiler, hassas olan bebek cildinde alerji yapabilecek mikro tanecikler barındırmaz.

Içeriğinde boya malzemelerinin akan cinsten olmaması, kanserojen kimyasallar içermemesi, uzun ipliklerinin olmaması, kopan- uçan tüylerinin olmaması, yakanın açılır kapanır özellikli olması da bebek kıyafeti alırken çok dikkat edilmesi gereken ince ayrıtılardır.

Benzer Konular


Bu Yazıyı Paylaş!Whatsapp